Pousada Recanto Verde
Pousada Recanto Verde Parajuru består af 7 værelser og er 5-minutters gåafstand fra Prainha do Canto Verde.
Der er 41 km til Cascavel. Et par meter væk kan du nyde Prainha do Canto Verde Extractive Reserve.
Hotellet byder gæsterne velkommen til at benytte sig af en balkon og en minibar på værelserne. De byder på badeværelser med separat toilet og en bruser.
- Lokale seværdigheder
- Prainha do Canto Verde209 km
- Prainha do Canto Verde Extractive Reserve262 km
- Lufthavne
- Fortaleza Lufthavn113 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
Måltider og drinks
- Udendørs spiseområde
På værelset
- Minibar
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tillades maksimum 1 ekstra senge på et værelse.
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Fortaleza fra Pousada Recanto Verde hotel?
Der er en 115-km afstand mellem Fortaleza og Pousada Recanto Verde hotel. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Pousada Recanto Verde hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Pousada Recanto Verde hotel ved en parkeringsplads. - ❓
Er morgenmad inkluderet i prisen i det Pousada Recanto Verde hotel?
Ja, morgenmad med kontinental er inkluderet i nogle af priserne. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med det Pousada Recanto Verde hotel. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra Pousada Recanto Verde hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra Pousada Recanto Verde hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Parajuru hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i Parajuru hotellet er 44$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i hotellet?
På hotellet kan gæster vælge mellem Stor værelse med en queensize-seng og Værelse Deluxe med en queensize-seng. - ❓
Hvilken slags swimmingpool tilbyder et Pousada Recanto Verde hotel?
Der er en swimmingpool på et Pousada Recanto Verde hotel.